Lustro weneckie
Lustro weneckie

Lustro weneckie

Chyba każdy fan kina akcji, doskonale wie, jak wygląda lustro weneckie, ponieważ każdy w filmach widział różnego rodzaju salę przesłuchań i pomieszczenia, w których są organizowane okazania przestępców. Ale czy zastanawialiśmy się kiedykolwiek, gdzie możemy spotkać takie akcesoria w życiu codziennym? Najprawdopodobniej nie przypuszczaliśmy, że możemy takie lustro weneckie również wykorzystać w naszym domu mieszkalnym i to w bardzo ciekawy sposób, a często nie wpadają na takie pomysły nawet profesjonalni dekoratorzy wnętrz. Otóż pewnie widzieliśmy już również kiedyś tak zwane lustra 3D i wydaje nam się pewnie, że jest to bardzo trudna technologia, która wymagać będzie od nas zainwestowania bardzo dużych pieniędzy, jednak jest to bardzo duży mit, który powinien zostać bardzo szybko obalony.

Każdy z nas może bowiem takie trójwymiarowe lustro wykonać samodzielnie w swoim mieszkaniu. Oczywiście w pierwszej kolejności będziemy musieli posiadać podstawę. Czyli ramę dla naszego obrazu, w następnym kroku będziemy musieli przymocować przy ramie wybrane przez nas taśmy diodowe. Które możemy kupić w cenie kilkunastu złotych. W praktycznie każdym sklepie budowlanym, a bez dwóch zdań nie będzie problemu ze znalezieniem tego produktu. Ponieważ jest on popularny już od kilkunastu lat. No i na samym końcu potrzebne będzie nam nasze lustro weneckie.

Jak to ułożyć

Jeśli wszystko odpowiednio ułożymy, wyjdzie nam idealne lustro trójwymiarowe. Które bez dwóch zdań będzie bardzo mocno fascynować wszystkich naszych gości. Którzy będą odwiedzać nasze mieszkanie. Często nam się wydaje, że takie lustro weneckie jest bardzo drogie. Jednak nic bardziej mylnego, zwłaszcza jeśli potrzebujemy takiego elementu w wielkościach domowych. Problem dopiero może pojawić się w przypadku, gdy będziemy potrzebować modeli o bardzo nietypowych wymiarach i takie lustro będzie musiało być robione na specjalne zamówienie w profesjonalnym zakładzie szklarskim.

Jeśli jednak będziemy chcieli umieścić taki element w swoim mieszkaniu, nie powinniśmy się martwić. Lecz jeśli w dalszym ciągu mamy jakieś pytania, zawsze powinniśmy szukać odpowiedzi u źródła, a mianowicie w profesjonalnych zakładach szklarskich, do których przecież możemy zadzwonić, jeśli nie mamy możliwości przyjazdu osobistego w dane miejsce. Jednak lepiej nie zamawiajmy tego produktu w formie wysyłkowej, ponieważ każdy z nas pewnie wie, jak niedelikatni czasem mogą być kurierzy, a lustro weneckie jest bardzo kruchym produktem, który nie lubi uderzeń.